Internetowa księgowość


Internetowa księgowość
2017-09-04
Przedsiębiorcy prowadzący mikro oraz małe przedsiębiorstwa, a także osoby samozatrudnione, które prowadzą swoją księgowość na podstawie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów mogą skutecznie uprościć proces związany z prowadzeniem księgowości poprzez zastosowanie jej odpowiednika w formie online. Księgowość internetowa opiera się na współpracy z biurem rachunkowym, które swoje usługi świadczy zdalnie. Przedsiębiorca ma dzięki temu nieustanny wgląd do prac wykonywanych przez zatrudnioną przez niego instytucję poprzez specjalistyczną aplikację, którą może zainstalować na komputerze bądź urządzeniu przenośnym.

Zadaniem Klienta biura jest przesyłanie skanów wszystkich dokumentów po zakończeniu każdego miesiąca. Istotne jest, iż zobowiązany jest on również do przechowywania ich oryginałów, gdyż mogą być one wymagane podczas kontroli skarbowej.

Przeczytaj również:

Biuro prowadzące księgowość online ewidencjonuje nadesłane akta, a następnie sporządza na ich podstawie księgi i deklaracje podatkowe. Obowiązkiem biura jest także wysyłanie sporządzonych dokumentów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego.

Internetowa księgowość może być również prowadzona samodzielnie. Jest to możliwe dzięki specjalistycznie opracowanym aplikacjom księgowym, które na podstawie wprowadzonych do systemu danych samodzielnie generują wnioski ZUS DRA, VAT 7, VAT 7K, VAT 27, VAT-UE, a następnie wysyłają je w imieniu przedsiębiorcy do niezbędnych urzędów.
Należy podkreślić, że księgowość internetowa nie jest optymalnym narzędziem do prowadzenia księgowości dla dużych firm, z ogromną ilością dokumentów do opracowania. Jednostki takie powinny zwrócić się do stacjonarnego biura rachunkowego bądź zdecydować się na etatowe zatrudnienie księgowego.

W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw generujących nie więcej niż 30 dokumentów miesięcznie, księgowość online pozwoli zapewnić firmowym aktom najwyższy poziom opieki, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z obsługą księgową do minimum.
Ta forma księgowa jest również niezmiernie praktyczna. Umożliwia bowiem wgląd do firmowych rozliczeń i akt z każdego miejsca, pod warunkiem iż posiada ono dostęp do sieci o każdej porze dnia i nocy.

Kolejnym atutem biur rachunkowych, prowadzących swoją działalność online jest gwarancja bezpieczeństwa i najwyższego poziomu obsługi. Po pierwsze, jako profesjonalna jednostka księgowa zatrudnia kadrę wyłącznie wykwalifikowanych księgowych, których wiedza i doświadczenie zapewniają firmowym rozliczeniom poprawność. Kolejno należy podkreślić, że dane dotyczące transakcji przedsiębiorstwa znajdują się w "chmurze". Dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo związane z ich utratą. W przypadku błędu w systemie, bądź zniszczenia lub uszkodzenia firmowych urządzeń wszelkie informacje można prosto i szybko odzyskać.

Zapraszamy na naszą stronę, na której znajdą Państwo więcej informacji odnośnie sposobów prowadzenia firmowej księgowości - internetowa księgowość!Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl