Prowadzenie księgowości zdalnie


Prowadzenie księgowości zdalnie
2017-10-18
Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej należy mieć na uwadze konieczność prowadzenia księgowości. W Polsce możliwe jest prowadzenie pełnej księgowości w formie ksiąg rachunkowych lub księgowości uproszczonej w formie karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych bądź KPiR. Sposób prowadzenia księgowości w firmie zależy m.in. od formy prawnej działalności oraz od osiąganych przez firmę przychodów. W przypadku spółki cywilnej, spółki jawnej oraz spółki partnerskiej przedsiębiorca sam może wybrać formę opodatkowania, jeśli jego przychody nie przekraczają określonej w przepisach kwoty. Natomiast prowadząc spółkę komandytową, spółkę komandytowo-akcyjną, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną, obowiązkowe jest prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Przedsiębiorcy mogą samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy. Jednak wiąże się to z koniecznością znajomości niejednego przepisu. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby posiadającej odpowiednie kwalifikacje, bądź skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Księgowość powinna być prowadzona w sposób profesjonalny i rzetelny, tak aby obrazowała rzeczywisty stan finansowy przedsiębiorstwa, dlatego przed podjęciem decyzji o zleceniu jej prowadzenia, należy rozważyć zalety i wady każdego z dostępnych sposobów.

Przeczytaj również:

Skorzystanie z usług biura rachunkowego może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż zatrudnienie samodzielnego księgowego. Nowoczesne biura rachunkowe oferują prowadzenie księgowości zdalnie oraz stacjonarnie.

Prowadzenie księgowości zdalnie posiada wiele zalet i jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy często podróżują w sprawach służbowych. Zdalna księgowość nie wymaga obecności Klienta w biurze. Wszystkie dokumenty mogą zostać przesłane do biura rachunkowego pocztą, kurierem lub e-mailem w formie skanu lub zdjęcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, właściciel firmy ma możliwość współpracy nie tylko z biurem rachunkowym znajdującym się w tym samym mieście, ale także z biurem mającym siedzibę w dowolnym miejscu w Polsce.

Zdalne usługi księgowe to bardzo wygodny sposób na prowadzenie księgowości w firmie. Przedsiębiorca ma dostęp do wszystkich dokumentów w każdym miejscu oraz o każdej porze. Niejedno biuro rachunkowe udostępnia swoim Klientom program do wystawiania faktur, dzięki czemu wiele zadań można wykonywać bez wychodzenia z domu.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym przedsiębiorca znacznie ogranicza ponoszenie kosztów. Nie trzeba tworzyć dodatkowego stanowiska w firmie oraz inwestować w sprzęt, z którego miałby korzystać nowy pracownik. Na powierzenie księgowości biuru rachunkowemu najczęściej decydują się właściciele małych firm, dla których zatrudnienie dodatkowego pracownika, odpowiedzialnego za obsługę księgową firmy jest nie opłacalnym rozwiązaniem.

Prowadzenie księgowości zdalnie zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest korzystne dla przedsiębiorcy. Podczas zakładania działalności gospodarczej, warto zastanowić się nad tym czy prowadzenie księgowości w tej formie będzie odpowiednie dla Państwa firmy.Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl