2016-06-08
Już po raz 16. redakcja Gazety Finansowej przyznała nagrodę i wyróżnienia dla Finansistów Roku, których praca i zaangażowanie zostały wysoko ocenione przez dziennikarzy redakcji.
W tym roku tytuł FINANSISTY ROKU 2015 przyznano Adamowi Kicińskiemu, prezesowi CD Projekt, za sukces, jaki firma osiągnęła na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie.
Redakcja przyznała ponadto sześć wyróżnień Finansisty Roku 2015 oraz sześć nagród Finansowa Marka Roku 2016. Galę poprowadził Marek Sokół.
Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła laureata nagrody za odwagę i determinację w dążeniu do celu, czego efektem jest osiągnięcie wielkiego sukcesu na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie. Wyprodukowana przez CD Projekt gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zdobyła rzeszę fanów na całym świecie, co przełożyło się bezpośrednio na doskonałe wyniki finansowe giełdowej spółki. W ubiegłym roku przychody netto CD Projektu sięgnęły 798 mln zł wobec 96 mln zł w 2014 r. W uzasadnieniu redakcja doceniła także autora sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, wielokrotnego laureata nagrody im. Janusza Zajdla – bez którego CD Projekt nie podbiłby świata gier.
Wyróżnienia Finansista Roku 2015 otrzymali:
Wydawnictwo superNOWA
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA powstała jesienią 1977. Drukowała zakazane przez komunistyczne władze arcydzieła światowej literatury. Obecnie – już jako supernowa - specjalizuje się w wydawaniu najlepszych powieści i opowiadań polskich autorów science fiction i fantasy. Na łamach wydawnictwa publikowali m.in.: Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Rafał Ziemkiewicz czy Marek S. Huberath. Wydawnictwo wznowiło także większość dorobku Janusza Zajdla. Największym odkryciem wydawnictwa stał się Andrzej Sapkowski. Prawie 30 lat temu supernowa uwierzyła w talent zawodowego handlowca. Bez tego nie byłoby dzisiejszego szaleństwa na punkcie Geralta z Rivii. Supernowa wydała cykl wiedźmiński i tzw. trylogię husycką. Łączny nakład książek Sapkowskiego wydanych przez Supernową już dawno przekroczył milion egzemplarzy. Jest to sukces zarówno wydawniczy, jak i finansowy.
Kapsch Telematic Services, operator systemu viaTOLL oraz via AUTO
Kapsch Telematic Services został wyróżniony za viaAUTO, czyli system elektronicznych płatności dla samochodów do 3,5 tony, który umożliwia elektroniczną płatność za przejazd autostradą. Nowoczesne technologie oferowane przez Kapsch Telematic Services pozwalają zaoszczędzić kierowcom dużo czasu – właśnie przekonują się o tym mieszkańcy Gliwic, którzy po odebraniu 10 000 urządzeń viaAUTO mogą bezproblemowo wjeżdżać na część autostrady będącą obwodnicą miasta. Usługa viaAUTO przeznaczona dla pojazdów o masie do 3,5 tony dostępna jest na płatnych odcinkach autostrad A2 i A4 zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Do końca 2015 roku zostało rozdystrybuowanych ok. 37 000 urządzeń, z czego 1200 przekazano służbom ratowniczym.
PZL-Świdnik
PZL-Świdnik został wyróżniony za innowacyjność i dynamiczny rozwój. Mogący pochwalić się niemal 65-letnim doświadczeniem w branży PZL-Świdnik to jedyny polski producent śmigłowców (i jeden z siedmiu na świecie) z pełną zdolnością w zakresie projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji śmigłowców. Zakład jest kluczowym partnerem polskiego MON w ramach najważniejszych programów śmigłowcowych polskich Sił Zbrojnych. Prawie 80 proc. śmigłowców w polskiej armii to maszyny wyprodukowane w Świdniku (SW-4 Puszczyk, W-3PL Głuszec, W-3WA Sokół). Niedawno Świdnik opracował największy w Europie śmigłowiec bezzałogowy SW4, za który otrzymał nagrodę „Teraz Polska”.
Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki
Wydawnictwa edukacyjne zrzeszone w Sekcji Wydawnictw Edukacyjnych Polskiej Izby Książki zostały wyróżnione za udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów” organizowanej przez Caritas. W 2015 roku, wydawnictwa: WSiP, Nowa Era, Macmillan, Oxford University Press, Pearson i LektorKlett przekazały bezpłatnie, ponad 10 000 podręczników szkolnych dla uczniów z ubogich rodzin. Wydawcy edukacyjni wspierają akcję „Tornister pełen uśmiechów” od czterech lat, w sumie przekazali ponad 50 000 podręczników.
Instytut Staszica
Na polskiej mapie think-tanków w ostatnich latach pojawiło się sporo nowych ośrodków. Dzięki takim inicjatywom opinia publiczna zyskuje szansę poznania innego spojrzenia na kluczowe dla polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa kwestie. Instytut Staszica został powołany przez grono osób, które łączą konserwatywne spojrzenie na kwestie społeczne i gospodarcze z otwarciem na Europę i przywiązaniem do wolnego rynku. Instytut, chociaż działa od trzech lat, ma w swoim dorobku projekty związane m.in. z infrastrukturą, transportem, cyberbezpieczeństwem. Eksperci Instytutu Staszica zabierali głos również w kwestiach podatku od handlu, postulując racjonalne rozwiązania, które zapewnią budżetowi państwa dochody, nie zniszczą sektora i nie przysporzą dodatkowego zarobku doradcom podatkowym.
Biznesalert.pl
BiznesAlert.pl to nowatorski projekt na mapie polskiego internetu – źródło ważnych komentarzy w kluczowych kwestiach, dotyczących energetyki, bezpieczeństwa, przemysłu zbrojeniowego i infrastruktury. Codziennie na stronę trafiają aktualne opinie, komentarze i wywiady z prezesami polskich firm, ekspertami, naukowcami i decydentami. BiznesAlert zostaje wyróżniony za innowacyjność i stworzenie eksperckiej platformy komunikacji.
„Gazeta Finansowa” istnieje na rynku już od 18 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania wolnego rynku w naszym kraju. Te przełomowe lata znalazły odzwierciedlenie w publikacjach. Filozofią tygodnika jest nie tylko informowanie o aktualnościach, ale również promowanie dobrych wzorów – firm i osobowości, które oddziałują na polską gospodarkę. Dlatego też od 16 lat Gazeta Finansowa jest organizatorem konkursu Finansista Roku.
W poprzednich latach tytuł Finansisty Roku otrzymali m.in.: Józef Wancer - Prezes Banku BPH, Andrzej Podsiadło – Prezes PKO BP, Maria Wiśniewska - Prezes PEKAO S.A., Leszek Balcerowicz - Prezes Narodowego Banku Polskiego, Zyta Gilowska – Minister Finansów, Stanisław Kluza – szef Komisji Nadzoru Bankowego, Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki czy Krzysztof Kwiatkowski - Prezes Najwyższej Izby Kontroli.
Partnerami Gali byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska.
Partnerami medialnymi Gali byli: Home&Market, Gentelman, Biznes Open, Rezydencje, Agencja informacyjna ISBnews oraz portale Kurier365.pl, GF24.pl, RaportCSR.pl.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
|