DB Schenker finansuje program emerytalny dla pracowników


DB Schenker finansuje program emerytalny dla pracowników
2019-10-22
DB Schenker wprowadził Pracowniczy Program Emerytalny (PPE). Oznacza to, że pracownicy operatora logistycznego zyskali nowy benefit: dobrowolne ubezpieczenie emerytalne w całości finansowane przez pracodawcę.

Od lipca tego roku uruchamiane są pierwsze w Polsce obowiązkowe Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Według ustawy 2% wysokości wynagrodzenia każdego pracownika powinno być przekazane na dodatkową składkę na PPK. Istnieje również alternatywny sposób wparcia emerytur pracowników.

Przeczytaj również:

Inną drogą, na którą zdecydowała się nasza firma, jest Pracowniczy Program Emerytalny – wyjaśnia Joanna Podgórska, Menedżer ds. Personalnych Wynagrodzeń i Benefitów w DB SchenkerTakie programy tworzone są przez pracodawców dla swoich pracowników, a celem jest zabezpieczenie emerytalne, czyli zgromadzenie dodatkowych funduszy na czas emerytury.

By uzyskać prawo do zwolnienia z obowiązkowego PPK, do PPE musi przystąpić 25% pracowników. Przedstawiciele osób zatrudnionych są włączeni w proces decyzyjny podczas zakładania programu emerytalnego, dzięki temu zyskują wpływ na przyszłość swoją i firmy.

DB Schenker na założone przez pracowników konta PPE wpłaci co miesiąc całą składkę podstawową, czyli 3,5% wynagrodzenia. Zatrudnieni mogą też wpłacać składki dodatkowe – mówi Joanna Podgórska i dodaje – DB Schenker pierwszą składkę podstawową przekazał już w czerwcu.

DB Schenker to wiodący dostawca usług w zakresie globalnej logistyki. Obsługuje przemysł i handel w globalnej wymianie towarów, wykorzystując transport lądowy, lotniczy i fracht oceaniczny, logistykę kontraktową i zarządzanie łańcuchami dostaw. Posiada na świecie 2 tys. lokalizacji i zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. W Polsce dysponuje 17 terminalami cross-dockingowymi, 13 magazynami logistycznymi i agencjami celnymi, w których pracuje ponad 2,5 tys. osób.Nadesłał:

MultiComm

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl