Co warto wiedzieć o zdolności kredytowej?


Co warto wiedzieć o zdolności kredytowej?
2017-02-07
Po zgłoszeniu prośby o pożyczkę lub kredyt wybrany pożyczkodawca weźmie pod lupę naszą zdolność kredytową. Na podstawie jej oceny zadecyduje czy przyznać nam fundusze. Aktywnie poprawianie historii kredytowej zapewnia mnóstwo korzyści, dlatego warto już wcześniej zatroszczyć swoją wiarygodność.

Zdolność kredytowa obrazuje nasze możliwości terminowego spłacenia zobowiązania i obliczana jest na podstawie wszystkich przeszłych pożyczek, kredytów i zrealizowanych spłat. Wierzyciel sprawdzi, czy terminowo dokonywaliśmy spłaty faktur, rat i rachunków. Między innymi na tej podstawie może przewidywać, czy będziemy solidnie opłacali kolejne zobowiązanie oraz ewentualne odsetki.

Przeczytaj również:

Historia kredytowa przechowywana jest przez Biuro Informacji Kredytowej. Przyszły pożyczkodawca znajdzie tam informacje m.in. o naszych dawnych kredytach i pożyczkach – tych spłacanych terminowo oraz z opóźnieniami. Co jakiś czas warto samodzielnie sprawdzać nasz status w BIK i biurach informacji gospodarczej, by skontrolować zgromadzone dane.

Miejmy na uwadze, że brak jakiejkolwiek historii kredytowej może działać na naszą niekorzyść – wierzyciel nie ma bowiem podstaw, by ocenić naszą wiarygodność.

Jak zadbać o swoją zdolność kredytową?

Gdy decyzja o przyznaniu nam pożyczki okaże się odmowna z powodu niskiej zdolności kredytowej, dzięki prostym sposobom możemy poprawić swoją wiarygodność. Dla przykładu, warto zdecydować się na drobny zakup, rozłożony na łatwe do uregulowania raty. Jeśli spłacimy je terminowo, nasza zdolność kredytowa wzrośnie.

Upewnijmy się również, czy na pewno spłaciliśmy wszystkie zaległe należności. Na zdolność kredytową będzie miał wpływ nawet jeden nieopłacony rachunek, niezależnie od jego wysokości. 

Plusy regularnego spłacania zobowiązań

Solidni i wiarygodni płatnicy mogą liczyć na szereg korzyści. Ich wnioski są zazwyczaj rozpatrywane w toku uproszczonych procedur, dlatego decyzję o przyznaniu zobowiązania otrzymują szybciej. Dodatkowo mogą liczyć na różne udogodnienia, np. w kwestii odsetek lub wysokości czy ilości rat.

Poprawianie swojej zdolności kredytowej jest niezwykle istotne. Ferratum Bank zapewnia swoim klientom wyższe kwoty kolejnej pożyczki już po terminowej regulacji pierwszego zobowiązania. Budowanie historii kredytowej jest długotrwałym procesem wymagającym systematyczności, dlatego w przypadku kłopotów z terminową spłatą rat Ferratum Bank stara się wspomagać swoich klientów, ustalając nowy plan działań – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.

 

Więcej informacji o zdolności kredytowej dostępne jest na blogu Ferratum Bank: https://www.ferratum.pl/blog/2017/02/01/zdolnosc-kredytowa-co-warto-wiedziec

Artykuł powstał na podstawie materiałów zawartych w poradniku „Pożyczaj odpowiedzialnie
z Ferratum Bank”, który jest istotną częścią nowego programu edukacyjnego banku. Poradnik dostępny jest pod adresem:
https://www.ferratum.pl/sites/ferratum.pl/files/pictures/Pożyczaj%20Odpowiedzialnie%20z%20Ferratum%20Bank.pdf

Ferratum – szybkie pożyczki

Ferratum Bank znajduje się wśród największych instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe. Działalność operacyjna w Polsce wystartowała w listopadzie 2013 roku. Od 2007 roku Bank funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. Licencję bankową posiada od 2012 roku. Dostępny jest zarówno w mobilnej wersji online, jak i u stacjonarnych partnerów. Jest częścią Grupy Ferratum – największej europejskiej firmie w oferującej pożyczki za pośrednictwem telefonu i Internetu oraz pierwszej  w Europie, która wprowadziła mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 23 państwach i obsługuje 1,5 mln klientów na całym świecie.

 

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.ferratum.pl

 



Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl