OKAM wyemitował obligacje o wartości 50 mln zł


2024-03-18
OKAM Capital, deweloper z 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, na początku marca 2024 r. zrealizował emisję niezabezpieczonych obligacji serii A. Wartość emisji opiewała na kwotę 50 mln złotych.
Przeczytaj również:
Emitent zakłada wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na rynku ASO Catalyst. W lipcu 2023 r. Grupa OKAM pozyskała z emisji obligacji 27 mln zł.  

Oferta skierowana była zarówno do inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych, przy czym większość popytu pochodziła od drugiej grupy inwestorów. Na ponad 65 proc. wartości emisji obligacji zapisy złożyły fundusze. 

Powtórzyliśmy sukces ubiegłorocznej emisji, przeprowadzonej w kwocie 27 mln przez OKAM Incity – spółkę z Grupy OKAM. Wówczas popyt przewyższył podaż o blisko 30 proc. Tegoroczna emisja, realizowana w jubileuszowym, 20. roku istnienia OKAM pozwoliła na pozyskanie niemalże dwukrotnie wyższej kwoty. Duże zainteresowanie obligacjami niezabezpieczonymi ze strony nabywców indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych, potwierdza zaufanie do nas jako wiarygodnego i solidnego partnera biznesowego oraz dewelopera – zaznacza Joanna Szafranek, CFO Grupy OKAM.  

Środki z emisji przeznaczone zostaną na realizację planów inwestycyjnych OKAM, w tym przede wszystkim na dalszy rozwój banku ziemi. W styczniu 2024 r. firma zawarła umowę przedwstępną, zabezpieczającą grunt w aglomeracji warszawskiej, na którym powstać może nawet 1000 mieszkań. Deweloper podpisał również dwa listy intencyjne na zakup działek w Łodzi z potencjałem realizacji kilkuset lokali. W najbliższych planach OKAM ma ponadto rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej CITYFLOW w Warszawie oraz Strefy PROGRESS w Łodzi. Przed firmą także wieloetapowy projekt F.S.O. PARK na 62-hektarowej działce na stołecznej Pradze-Północ, który realizowany będzie na przestrzeni ok. 25 lat. 
 
Obligacje OKAM notowane będą na rynku Catalyst po ich rejestracji. Domem maklerskim, obsługującym Grupę OKAM jest Dom Maklerski Michael / Ström. 

Jako organizator emisji obligacji OKAM Capital jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu wspólnej pracy. W naszej ocenie wprowadzanie na szeroki rynek obligacji korporacyjnych emitentów o takim potencjale jak OKAM sprzyja rozwojowi sektora nieruchomości mieszkaniowych i stwarza inwestorom możliwość bardziej skutecznej dywersyfikacji swoich inwestycji – podkreśla Paweł Gosz, Partner w Domu Maklerskim Michael / Ström.  

W 2023 r. OKAM Incity, spółka należąca do Grupy OKAM, zrealizowała emisję 2-letnich, zabezpieczonych obligacji o wartości 27 mln złotych, na które zapisali się inwestorzy korporacyjni oraz indywidualni. Spółka jest w trakcie procesu wprowadzania obligacji do obrotu na rynku ASO Catalyst. 


Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl