Kolejna emisja obligacji Victoria Dom zakończona sukcesem


Kolejna emisja obligacji Victoria Dom zakończona sukcesem
2021-07-08
Victoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii S2, z której pozyskała 25 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

Obligacje serii S2 będą wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.

Przeczytaj również:

Pod koniec czerwca Victoria Dom z sukcesem przeprowadziła emisję obligacji serii S o wartości 50 mln zł. Dzięki kolejnej emisji obligacji, tym razem serii  S2, deweloper pozyskał kolejne 25 mln zł. Trzyletnie papiery dłużne będą wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Środki zostaną przeznaczone na realizację bieżących projektów deweloperskich oraz na powiększenie banku ziemi spółki.

Po sukcesie przeprowadzonej emisji obligacji na 50 mln zł, którą zakończyliśmy zaledwie dwa tygodnie temu udało nam się uplasować kolejną, tym razem o wartości 25 mln zł. Bardzo się cieszymy, że udało nam się poszerzyć grono inwestorów finansowych, którzy zaufali naszej Spółce. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na realizację projektów deweloperskich na rynku warszawskim i krakowskim. Victora Dom dynamicznie się rozwija i ten trend chcemy utrzymać w kolejnych okresach. W I półroczu 2021 roku sprzedaliśmy blisko 1000 mieszkań, na koniec bieżącego roku zakładamy osiągniecie pułapu 2000 zakontraktowanych lokali - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A. 

*** 

Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od roku w Lipsku.  

Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług.

Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl