Kantor internetowy w modelu white label rozwiązaniem przyszłości dla banków i…


Kantor internetowy w modelu white label rozwiązaniem przyszłości dla banków i…
2018-04-17
Pierwsze kantory online w Polsce były pomyślane jako konkurencja dla banków. W odpowiedzi na wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa transakcji powstał kantor z sektora bankowego, do korzystania z którego nie trzeba zakładać rachunku. To rozwiązanie w modelu white label wdrożył już kolejny bank!

Kantor w modelu white label oznacza, że nabywca takiego rozwiązania otrzymuje cały panel klienta z wszystkimi funkcjonalnościami dostępnymi w kantorze. Panel jest utrzymany w kolorach brandowych nabywcy, znajduje się tam też jego logo. Takie rozwiązanie oferuje Raiffeisen Solutions Sp. z o.o., (spółka-córka Raiffeisen Polbank) prowadząca Rkantor.com. To pierwszy na polskim rynku kantor internetowy z sektora bankowego, do korzystania z którego nie trzeba zakładać rachunku w żadnym banku. Został udostępniony dla klientów w 2015 roku.

Przeczytaj również:

Jakie kryteria musi spełniać kantor internetowy white label dla banku?  

Przede wszystkim z dziedziny bezpieczeństwa. Kantor internetowy dostarczany przez Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. ma status Krajowej Instytucji Płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego – organ rządowy. Dzięki temu podlega też Ustawie o usługach płatniczych, co oznacza, że zgodnie z polskim prawem można za jego pośrednictwem zlecać przelewy krajowe i zagraniczne. Bardzo ważna jest też infrastruktura informatyczna – poziom zabezpieczeń transakcji w kantorze od Raiffeisen Solutions (Rkantor.com) jest na poziomie bankowym. Jest on też łatwy w integracji z istniejącymi na rynku systemami bankowymi.

Jeśli spełnione zostały kryteria bezpieczeństwa, kolejne to dostępność. Aby korzystać z kantoru internetowego Raiffeisen Solutions nie trzeba zakładać konta w żadnym banku – klient otrzymuje darmowy dostęp do 19 kont walutowych w Portfelu Walutowym. Może też swobodnie zlecać przelewy – złotówkowe są darmowe, klient nie płaci też za błyskawiczne, księgowane nawet w 10 minut przelewy walutowe do 15 polskich banków. W ofercie jest wymiana walut w kantorze (natychmiastowa i z odroczoną wpłatą) oraz na giełdzie społecznościowej, gdzie użytkownicy sami ustalają kursy wymiany. Mogą też korzystać z  przelewów zagranicznych i wypłaty gotówki z bankomatu bez karty. To gotowe, nowoczesne rozwiązanie z branży fin-tech.

Kto korzysta z kantoru internetowego w modelu white label?

Pierwsza była instytucja pozabankowa, jednak z dużą renomą na polskim rynku – Poczta Polska. Jak się okazuje, rozwiązania z dziedziny fin-tech chętnie wdrażają też banki z długimi tradycjami – pierwszy był Bank Spółdzielczy w Zatorze. Od kwietnia 2018 z kantoru internetowego mogą korzystać też klienci Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem.

 – To dopiero początek listy podmiotów, które decydują się na współpracę z nami. Samodzielne stworzenie platformy do wymiany walut i przelewów na takim poziomie wymaga kilku lat pracy i zatrudnienia ogromnej liczby ludzi  – mówi Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. – Przy spełnieniu najwyższych kryteriów bezpieczeństwa dostarczamy jedyne na polskim rynku tak przyjazne dla klienta i łatwe do wdrożenia rozwiązanie. Wyróżnia nas też szybkość działania – zajęliśmy 1 miejsce w rankingu szybkości przelewów magazynu Forbes – mówi Michał Hojowski.Nadesłał:

Rkantor.com

Wasze komentarze (1):

 • avatar
  ~opiekunnestbank, 2018-06-13 14:33:34

  Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta walutowego Nest Konto Waluta. To konto, w którym otrzymuje się wygodny dostęp do swoich środków z dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelewy krajowe i zagraniczne, wypłacając środki z dowolnych bankomatów i płacąc kartą za darmo, unika się kosztów przewalutowania. Otwarcie i prowadzenie Nest Konto Waluta oraz wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej oferujemy za 0 zł. W ramach konta otrzymuje się ponadto Kartę Visa, która dostępna jest w trzech walutach (EUR, GBP, USD) oraz akceptowana niemal na całym świecie (z ograniczoną akceptowalnością w krajach europejskich z lokalnymi systemami płatniczymi). Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Szczegóły tego konta znaleźć można na stronie banku: nestbank.pl

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl